Na pitanje šta za proizvođače tačno podrazumeva najava predsednika Vučića da će se ograničiti cena za veća pakovanja, Matijević kaže da bi to bilo „dosta nezahvalno“ za njih.
„Pitanje je kako će se platiti nova cena uglja, gasa, što je ceo lanac koji može da ugasi proizvodnju šećernje repe. Kratkoročno mi možemo da spustimo cenu šečera, ali dugoročno je nemoguće. Cene rastu svugde u svetu, takav je trend, ali ja se nadam da neće biti većih ograničenja u Srbiji“, zaključuje naš sagovornik.
Potrošači u šoku zbog cene, tvrde da plaćaju šećer i duplo više
Jedan od čitalac Nova.rs objasnio je da je vlasnik košnica i da mu je u ovom trenutku bila potrebna veća količina šećera, ali da ga je pravo iznenađenje sačekalo kada je došao na kasu.
„Došao sam u situaciju da mi je neophodan, ali da najpre nemam gde da ga kupim, a
kada ga i pronađem u ponekim prodavnicama, cena je veća. Tako sam kupio veću količinu, ali po ceni od 131 dinar po kilogramu“, prepričava nam svoje iskustvo ovaj Beograđanin i dodaje:
„Kada sam rekao da ću pozvati inspekciju i da ću se žaliti ministarstvu zbog ovako bahatog poteza velikog trgovinskog lanca, rekli su mi da slobodno to učinim. A, onda me je sačekao još jedan hladan tuš. Na moje žalbe su mi objasnili da prodavnica nije ni u kakvom prekršaju, jer je trenutna zabrana rasta cene predodređena samo za pakovanja od kilogram, te da to ne važi za ove veće količine“, besno je naglasio naš čitalac, dodajući da ga ova situacija podsetila na period kada su apoteke u prvom zamahu epidemije koronavirusa, višestruko povećavali cene hirurških zaštitnih maski.